תכנית ליווי מרצות

תכנית הליווי היא יוזמה שצמחה מתוך רצון בוער לראות יותר נשים מרצות על במות הכנסים המקצועיים בתחום ה-UX בפרט ובתחום הטכנולוגיה בכלל. המטרה היא פשוטה, לעודד נשים להציע הצעות להרצאות לכנסים, לתמוך בהן ביצירת הרצאות מעולות, לתת להן להתנסות בעמידה מול קהל, ועל ידי כך להעלות את הייצוג הנשי בכנסים ועל כל במה מקצועית אחרת.

התכנית היא יוזמה של חברות קהילת WE ישראל, והיא מופעלת על ידי צוות מתנדבות מקבוצת הליבה של הקהילה. במסגרת התכנית, אנחנו מצוותות מלוות שהתנדבו לתכנית – למרצות שנרשמו וביקשו ליווי. צוות הליווי כולל בדרך כלל מרצה ושתי מלוות, והוא פועל עצמאית, כדי להעניק למרצה את התמיכה הנדרשת. אנחנו נותנות לצוות הכוונה ראשונית, ושומרות ערוצי קשר פתוחים, כדי לעזור אם יש צורך.

למה לי להרצות בכלל?
הרצאה בכנס יכולה לתת דחיפה משמעותית לקריירה שלכן – אתן יכולות לזכות בהכרה מקצועית בתחום, לבסס מעמד בתחום נישתי שאתן רוצות להוביל וליצור הזדמנויות עסקיות חדשות.

מי יכולה לקבל ליווי מהתכנית?
אם את חברה בקבוצת הפייסבוק WE - Women Experience ישראל, ורוצה להרצות על נושא מתחום ה-UX או נושא שעוסק במגדר וטכנולוגיה – את מוזמנת להירשם. בין אם המטרה היא הרצאה בכנס מקצועי, או פרזנטציה בתוך החברה; בין אם יש או אין לך נושא להרצאה, במה ותאריך, בין אם את בשלב הרעיון בלבד או שיש לך הרצאה מגובשת – אנחנו נשתדל להתאים את הליווי לצרכים שלך.
התמורה היחידה שנבקש, היא רצון טוב: להיות בעתיד מלווה למרצה אחרת, ולדבר על חוויותיך מהתכנית, בין אם בפוסט בקבוצה שלנו או במעגלים חיצוניים, כדי לעודד נשים אחרות להצטרף.

מה אני אקבל מתכנית הליווי אם אני רק מלווה?
מעבר לתחושת הסיפוק מהידיעה שבזכותך עוד מרצות נשים עלו על הבמה, והסיפוק שבעשיית מעשה טוב למען אחרות, אנחנו מבטיחות לך שחוויית הליווי היא מעצימה, מלמדת וגם ממכרת.
מניסיוננו, אצל חלק מצוותי הליווי נרקמים קשרים אישיים נפלאים, אחרות מספרות שהמעורבות בהכנת ההרצאה לימדה אותן על נושא חדש ומרתק, וחלק מהן מודות שהליווי דחף אותן להרצות בעצמן.
את לא צריכה ידע מקצועי ספציפי או ניסיון על במה. תפקידך כמלווה יהיה לדחוף את המרצה לפעולה, לחזק את הביטחון העצמי שלה, ולעודד אותה בדרך שמתאימה לך ולה.

איך אתן מצוותות מלוות למרצות?
אנחנו משתדלות לבנות צוותים על סמך קריטריונים של זמינות, מיקום גאוגרפי ותחומי עניין משותפים. אם במהלך העבודה המשותפת יעלה צורך לשנות את הרכב צוות הליווי, אנחנו נעשה כל מאמץ למצוא את החיבור המתאים לכל הצדדים.

למה אני בעצם מתחייבת?
תקופת הליווי שאנחנו מכוונות אליה היא לכל היותר חודשיים וחצי, ותלויה כמובן בצרכים של המרצה ובזמינות של המלוות.


המלצתנו היא:
לפחות שני מפגשים פנים אל פנים
פגישה וירטואלית אחת או יותר (סקייפ)
עזרה בהתכתבות או עזרה טלפונית
מפגש לחזרה גנרלית (דריי ראן)

גם את רוצה לתרום לקהילה ולעודד נשים להופיע על במה מקצועית? רוצה להרצות בפני קהל וחסרה לך רק דחיפה קטנה? הרשמי לתכנית או צרי איתנו קשר, נשמח להכיר אותך!

"הקבוצה הזו לא רק משנה את חוקי המשחק אלא גם משנה אותנו! אם לפני שנה מישהו היה אומר לי שארצה בכנסים, לא הייתי מאמינה."

 

שגית סיגל

הרצאה בכנס UXI 2017

"אין ספק שזו אחת החוויות העוצמתיות של חיי!

תודה לכן צוות ליווי מרצות,

לא הייתיעושה זאת בלעדיכן"

 

נועה דנון

הרצאה בכנס UXI 2017

"אין ספק שזו אחת החוויות העוצמתיות של חיי!

תודה לכן צוות ליווי מרצות,

לא הייתיעושה זאת בלעדיכן"

 

נועה דנון

הרצאה בכנס UXI 2017

"אין ספק שזו אחת החוויות העוצמתיות של חיי!

תודה לכן צוות ליווי מרצות,

לא הייתיעושה זאת בלעדיכן"

 

נועה דנון

הרצאה בכנס UXI 2017