אירוע סוף השנה של XX+UX

יום ה' 8.12.2016 | האקדמית תל אביב יפו

איזה כיף! מתרגשות לקראת אירוע סוף השנה החגיגי שלנו
תודה למרכז שוות במכון ון ליר, קרן היינריך בל בישראל וביה"ס לממשל וחברה במכללה האקדמית תל אביב יפו על תמיכתן באירוע הזה ובקבוצה שלנו לאורך כל הדרך.

 

חולמת להעביר הרצאה מקצועית ולא יודעת מאיפה מתחילים? מתלבטת בין כמה נושאים ורוצה לגלות מה מחפשים היום מארגני כנסים? העברת הרצאה בעבר ובא לך שוב, אבל לא מצליחה למצוא נושא מספיק טוב? הערב הזה הוא בדיוק בשבילך.
 

מרכז שוות, מכון ון ליר

הדס בן אליהו

איך אנחנו גורמים לאג'ייל וליואקס לעבוד (בערך...)

יעל קרן

חברות רבות עברו כיום לשיטת פיתוח אג'ייל שנחשבת מאוד יעילה. אך אם המפתחים עובדים באג'ייל אז גם המאפיינים והמעצבים צריכים להתאים את עצמם לעבוד באג'ייל וזה יוצר אתגרים לא פשוטים עבורם.

 

והאמת, אני לא שמעתי על אף חברה שממש הצליחה לגרום לאג'ייל וליואקס לעבוד כמו שצריך, כמו בתיאוריה. בהרצאה זו אספר על תהליך האג'ייל אצלנו, על אלו שינויים והתאמות עשינו כדי להכניס את היואקס לתהליך. אספר על מה עובד ומה קצת פחות ואיפה אנחנו עדיין נאבקים.


יעל קרן היא ראש תחום ה- UX בקליקטייל שם היא והצוות יוצרים חווית משתמש פשוטה ושמישה לפלטפורמה החדשה של קליקטייל. בקליקטייל ובתפקידיה הקודמים בחברות כמו IBM ו- HP יעל רכשה ניסיון רב בעבודה עם צוותים העובדים בשיטת אג'ייל, מה שגרם לה לחפש פתרונות ודרכים אשר יאפשרו עבודה טובה של UX בתהליך האג'ייל.

ux. why so serious?
על הומור בחוויית משתמש

יעל טוק

באחד המקומות המרתקים בתקשורת האנושית, בין התפיסה לרגש, חי לו בכיף ההומור. בעיצוב חווית משתמש הומור עשוי להיות כלי משמעותי, בעל כוח מרומם. הומור נוצר בחיבורים מפתיעים, בתזמון קומי מדוייק. הוא צוחק איתנו, אך לא עלינו ואם נעשה בו שימוש נכון, החוויה שנברא תהפוך מ'טובה' ל'אהובה'. אז למה, היכן וכיצד נעשה את זה הו כה טוב?


יעל טוק היא מומחית לעיצוב, אפיון ומחקר בעלת 15 שנות ניסיון. עבדה עם חברות מהגדולות במשק.
בוגרת עיצוב תקשורת חזותית בחולון, ותואר שני בעיצוב תעשייתי בטכניון. החלה את דרכה המקצועית כמעצבת בערוץ 10, לימדה עיצוב בסיסי סטודנטים לארכיטקטורה בטכניון, ועסקה במחקר וניהול פרויקטים במרכז המחקר לבטיחות בעבודה והנדסת אנוש. מחקריה זכו בפרסים ופורסמו בספרים וכנסים בינלאומיים.


כ-7 שנים עיצבה ux בחברת הפינטק סופרדריבטיס, וב3 השנים האחרונות מאפיינת ומעצבת בחברת היעוץ קודווליו. חיפאית, בעד שוקולד, קפה וטיפוס מדרגות. נשואה ואם לשתי מתולתלות.

 

יפן: דברים שרואים משם לא רואים מכאן
נועה דנון

כנשות חווית משתמש אנחנו זוכרות תמיד שאנחנו לא המשתמשת. למרות זאת אנו נוטות להניח שאוסף הקודים המוסכמים ודפוסי ההתנהגות שלנו חלים גם על המשתמשות שאליהן אנו פונות. בהרצאה זו נצא למסע בעולם מעניין ובעל חוקים משלו, שהחשיפה אליו מטילה ספק בהנחות היסוד התרבותיות שלנו ומהווה כר פורה לרעיונות יצירתיים. במחוזותיה של יפן הקסומה נטעם מהיחס לנשים וטכנולוגיה, צבעים ומותגים ונגישות. בנוסף לכל אלה נגלה כיצד התרבות משפיעה על ההצלחה של רשתות חברתיות.


נועה דנון, מאפיינת, חוקרת וחולמת UX. עובדת ב Hewlett Packard Enterprise כמנהלת צוות חווית משתמש של מוצר גדול ומורכב. בעברה עבדה בחברת UI באפיון וניהול פרוייקטים. בילתה שנים רבות מדי באקדמיה בלימודים שונים ומשונים כסטודנטית וכמרצה. אגרנית אובססיבית של ספרי חווית משתמש וניהול מוצר. לנועה קשר מתמשך עם יפן ובכל ביקור במדינה האסייתית המתקדמת היא תיעדה למדה וחוותה את התרבות וחווית המשתמש, מה שמספק לה השראה גם בעבודתה בישראל.