עיצוב ממשקים לילדות ולילדים

יום ד' 25.1.2018 | IBM, רמת גן

עיצוב ואפיון לילדות.ים הוא אחד התחומים הפופולריים כיום בעולם המוצר והחינוך הטכנולוגי. התחום הזה צפוי להתחזק עוד יותר ב 2019, ואנחנו מתרגשות לקראת כנס ייחודי מסוגו, שעוסק כולו באפיון ועיצוב לילדות.ים, ומכוון במיוחד לנשים מעצבות ומאפיינות

 

שלוש הרצאות, ארבע מרצות

איפיון ממשקים לילדים: ייחוד חווית המשתמש של ילדים, והנחות ייסוד לאפיון
ד"ר שולי גילוץ

במה שונה אפיון ממשקים לילדים משאר קבוצות המשתמשים? בהרצאה הזו נסקור יסודות בסיסיים לאפיון לילדים, וייחודם כקבוצה בהתייחסות שלהם ובשימוש שלהם בממשקים דיגיטליים.

 

ד"ר שולי גילוץ מתמחה במחקר, הערכה, ועיצוב של סביבות דיגיטליות לילדים, ובעלת ניסיון של כ-15 שנה בתחום ממשק אדם-מחשב. שולי בעלת ניסיון גם בתחום האקדמאי וגם בתעשייה, באפיון, ניהול, הפקה, ומחקר של מגוון סביבות חווית משתמש.

כיום ד"ר גילוץ מלמדת בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל-אביב, בלימודי התואר השני של הטכניון, ובתוכנית לעיצוב צעצועים בשנקר. בנוסף, ד"ר גילוץ מרצה ומנחה בחממת הטכנולוגיות החינוכיות של מט"ח ובמסגרת קבוצת מנטורי חווית המשתמש של גוגל קמפוס.

 

אסתטיקה וסדר בעולם הילדות.ים: מהחלל הפיזי אל החלל הדיגיטלי
אירה מלקמן שכטמן

סדר, אסתטיקה וארגון החלל של הילדים ע"פ עקרונות גישת מונטסורי מאפשרים להם לבנות מודלים מנטליים קוהרנטיים על העולם הסובב אותם. האם ואיך אפשר לתרגם עקרונות אלה על החללים הדיגיטליים בהם נמצאים ילדינו?

מאפיינת וחוקרת ממשקי משתמש בכירה ב-CodeValue.
מתמחה באפיון ופיתוח של מערכות מורכבות. בוגרת לימודי פסיכולוגיה קוגניטיבית ועובדת בתחום אפיון ממשקים מעל ל-12 שנים.
במקביל לומדת, מיישמת וכותבת בלוג על הורות מונטסוריאנית וחוקרת את החיבור בין עקרונות האסתטיקה והפשטות בעולם הפיזי לעולם הדיגיטלי.

 

הדרך המאתגרת מ- z ל- x: למידה אינטראקטיבית בדור הסנפצ'ט
מור חסון-טל

הילדים שנולדו משנת 2000 פעילים דיגיטלית כמעט כל שעות הערות ומתקשרים אחד עם השני ועם העולם המחובר בכל עת. בהרצאה תספר מור על האתגרים הניצבים בפני מורי דור האיקס בכיתה של ילדי הדור החדש, כיצד מתמודדים איתם במטח (למידה דרך משחק, שיתוף הסמארטפון) ותציג פתרונות מהשטח לממשקים שהצליחו .בקרב ילדי האינסטוש והסנפצ'ט.

מור חסון-טל, מעצבת חווית למידה במרכז החינוכי-טכנולוגי מטח. במסגרת תפקידה היא אחראית על קורס ממיר בגרות במקרא. הקורס החדשני מכוון ללמידה משמעותית והציון שניתן בקורס השנתי יחליף את מבחן הבגרות.


מור בוגרת תואר ראשון בטכנולוגיות למידה מהמכון הטכנולוגי חולון ותואר שני בלימודי עבודה מאוניברסיטת ת"א. בעברה, ניהלה צוות בדיקות ספרים דיגיטליים וסביבות לימוד מתוקשבות עבור משרד החינוך. בזמנה הפנוי מפעילה מיזם לארגון חתונות תוך חיסכון כספי.


בגובה העיניים: חשיבה עיצובית ככלי לפיתוח חווית למידה
צופיה אינהורן

האתגרים בפיתוח למידה לילדים וילדות משתנים בהתאם לשינויים הבין-דוריים והטכנולוגיים. השילוב של חשיבה עיצובית בתהליך פיתוח הלמידה בכלל ופיתוח טכנולוגיות ללמידה בפרט מסייע להתמודדות עם אתגר זה. החשיבה העיצובית בתהליך פיתוח הלמידה מעצימה את התהליך ומאפשרת לדייק את התוצר הסופי ומאפייניו בהתאם לקהל היעד ובהתאם לשינויים הטכנולוגיים המהירים.

בהרצאה נראה כיצד לשלב את החשיבה העיצובית בתהליך פיתוח הלמידה ונטעם דוגמאות של תוצרים.

צופיה אינהורן. מעצבת חוויית למידה, בעלת תואר בוגר במדעי החברה מבר אילן ותואר מוסמך בלימודי תרבות מהאוניברסיטה העברית. עוסקת כעשור בהדרכה ולמידה מקוונת בתחומי החינוך והחברה, חוקרת השפעות תרבותיות וחברתיות של הטכנולוגיה, גיימרית ונמלטת תכופות מחדרי בריחה.