נשים מובילות UX

יום ה' 11.2.2016 | WiX, תל אביב

עברה שנה מאז שהקמנו את קהילת XXUX בישראל והנה התחילה שנה חדשה!


תודה לכולכן על ששיתפתן מנסיונכן וחוויותיכן ותרמתן ליצירת קהילה כל כך מיוחדת, שיתופית ומקצועית שכבר יוצרת שינוי בשטח.  יש לנו המון תוכניות ושאיפות - ונשמח לראותכן לוקחות חלק בפעילות.


את המפגש הראשון השנה נקדיש להרצאות קצרות שיועברו ע"י נשים מתוך הקהילה, אשר כל אחת בדרכה מובילה שינוי ומעוררת השראה.  כדרכנו, נכיר אחת את השניה דרך פעילות חוויתית בקבוצות וגם נעדכן על פעילות קבוצת הליבה.

איך הפך סטודיו ה-UX למוביל הפרוייקט המרכזי ביותר בחברת WIX? 

אודין שדמי ובת-אל סבג

ברוכות הבאות ל-Wix! בהרצאה נכיר לכם את החברה ואת סטודיו ה-UX שהפך בשנים האחרונות לשותף מרכזי בתכנון ובפיתוח של מוצרים חדשים. נספר על מתודת עבודה שיצרנו אשר מסייעת לנו כמעצבים לבנות תהליכים בצורה נכונה, לייעל את שיתוף הפעולה עם מנהלי המוצר והמפתחים ולהוות חלק משמעותי בהובלת הפרוייקט המרכזי של החברה.


אודין היא מעצבת רב תחומית בוגרת שנקר. עוסקת בפתרון בעיות בכלים של עיצוב חוויית משתמש ועיצוב גרפי. בשלוש השנים האחרונות מעצבת UX בכירה ב-Wix.


בת היא מעצבת UX בכירה ב- Wix. בעלת תואר בתקשורת חזותית מבצלאל במסלול אינטראקטיב. אוהבת טיולים, חיות, אינטרנט וכמעט כל מה שבא מיפן.

 

מנפצת המיתוסים - על מיתוסים ומציאות בתחום הנגישות

רותם בינהיים

מה נכון ומה סתם שמועה? עברו יותר מ 18 שנים מאז החל הדיון בצורך באינטרנט נגיש ושוויוני ועדיין רבים המיתוסים והגישות המוטעות. אלו הושרשו עם הזמן ומהווים מכשול במאמץ ליצירת אינטרנט נגיש. בהרצאה נלמד להכיר מה נכון ומה לא, ויחד איתכן נתקדם צעד נוסף ביצירת חוויית משתמש נגישה.


רותם בינהיים הינה מנהלת תחום חוויית משתמש, מייסדת-שותפה ב KRS ובעלת מעל ל 12 שנות ניסיון במחקר ואפיון במגוון רחב של תחומים. במסגרת פעילותה רותם ביצעה מאות פרויקטים מול ארגונים וחברות בארץ ובעולם, וליוותה עשרות חברות הזנק בדרך להצלחה המבטיחה. רותם מובילה את תחום הנגישות בעולם חווית המשתמש בישראל, ומאחוריה ניסיון רב בתחומי מחקר וניתוח התנהגות משתמשים עם מגבלות. רותם מנהלת מבדקי משתמש ומעבדות שמישות לקהל יעד זה, על ידי מתודולוגיית מחקר שפיתחה בעצמה וכן מספקת הרצאות בתחום.

 

 

Design to make a change

שני ברוסילובסקי

העולם מלא בבעיות מורכבות הדורשות פתרון. כמעצבים, יש לנו את היכולת ואף את האחריות לגלות ולפתור בעיות אלו, להוביל תהליכים, ואפילו להציל חיים. נסקור כיצד Service Design, מאפשר לנו לסייע ולהשפיע בצורה משמעותית על המציאות היומיומית של מיליוני אנשים. נעמיק במקרי בוחן שונים כגון כיצד קיצרנו את זמני ההמתנה בבדיקת סרטן השד לאלפי נשים חולות סרטן, ומקרים נוספים המוכיחים כיצד המתודולוגיות הללו - מאפשרות לנו המעצבים להפוך את העולם למקום טוב יותר.


שני היא מעצבת דיגיטלית בDesignit, חברה גלובלית המתמחה באסטרטגיה ועיצוב. בעבר עבדה בסטודיו BRIO שם עיצבה עבור סטארטאפים בשלבים שונים, ובמחלקת האינפוגרפיקה של כלכליסט. בעלת ניסיון רב בעולם עיצוב מוצרים דיגיטליים משלב המחקר, קונספט, איפיון ועד לעבודה צמודה עם מפתחים. בשנים האחרונות עוסקת ב- Service Design והיא מיישמת שיטות אלו תוך כדי התנדבות בעמותות ופעילויות חברתיות שונות. מכורה לפודקאסטים ושוקולד...

 

עד אתמול להיות מעצב/ת היה מספיק

אורית ליכטנייר גיל

שוק העבודה הנוכחי שונה בדרישות המקצועיות שלו ביחס לדרישות שהיו בעבר הלא רחוק. בהרצאה נעמוד על השינויים הללו ונבין את ההשפעה שלהם על האופק המקצועי שלנו. נסקור כיצד הרחבת הידע המקצועי מעבר לתחום הליבה של כל אחת הופך ליתרון משמעותי בנוף המקצועי המודרני.


היי, אני אורית ליכטנייר גיל, Creative Lead & Front End developeR בסטרטאפ מגניב בשם StoreYa, ומייסדת שותפה של קודזיינר, מיזם שעוזר למעצבים ללמוד ולהרחיב את הידע שלהם בפיתוח, איפיון, ועיצוב ממשק. בעלת רקע עשיר באיפיון ועיצוב ממשק בחברות מוצר, סטראטאפים וחברות פרויקטים. מרצה מזה כעשור במכללות שונות כגון שנקר, אבני, אוניברסיטת אריאל, תלתן ועוד, בתחומים של פיתוח צד לקוח, UX, ו UI. קצת גיקית, קצת פריקית, והרבה סקרנית, במיוחד בתחומים של עיצוב ולוגיקה.

איך שילשנו את כמות רכישות המנוי להארץ במובייל

ענבל מנשרי

שלוש שנים עברו מאז הפך אתר הארץ לאתר חדשות בתשלום. זה החל כאתגר של "חינוך השוק" הישראלי לתשלום עבור תוכן, והפך להצלחה. המכירות במובייל, עם זאת, תמיד היו נמוכות בהשוואה למכירות בדסקטופ וזאת למרות שהכניסות לאתר מתחלקות שווה בשווה.

 

ידענו מה לא טוב במסכי הרכישה הקיימים, אך היה צריך לשנות תפיסות קיימות של אנשי השיווק והטכנולוגיה, כדי להביא לשינוי משמעותי. בהרצאה נדבר על השינוי בעמודי הרכישה, ובכלל - על הובלת תהליכים של שינוי.
 

ענבל היא אשת UX ותהליכי מידע בקבוצת הארץ מעל תשע שנים. היא עוסקת בשלושה תחומים:

יצירת ממשקי משתמש לאתרי האינטרנט של הקבוצה, שיפור תהליכי מידע בארגון, חומת התשלום וחויית הלקוח. ענבל מתכננת אתרי אינטרנט כ 18 שנה ובעלת ניסיון רב בחברות התקשורת הגדולות בארץ.